Babičko, dědečku, pojď si se mnou hrát!

Město akce:
Bez města
Typ akce:
Pravidelné akce
Akce probíhá:
31. prosinec 2022

Babičko, dědečku, pojď si se mnou hrát!

 

Umíte plést, háčkovat, péct sladkosti nebo něco vyrábět ze dřeva či papíru? Pojďte to ukázat dětem! Přijďte dětem přečíst pohádku blízkou Vašemu srdci či povyprávět o svém dětství. Naše Regionální dobrovolnické centrum INSTAND hledá pohádkové babičky a dědečky, kteří by docházeli dopoledne jednou za 14 dní do mateřských školek v Karlových Varech.

Naše organizace již deset let v Karlových Varech a okolí realizuje dobrovolnické programy zaměřené na podporu seniorů, občanů se zdravotním postižením, dětí a rodin ze sociálně znevýhodněného prostředí (doučování dětí) a pacientů v nemocnicích. Spolupracujeme s Krajskou knihovnou Karlovy Vary, kde dobrovolníci vedou kroužky, pomáhají s jednorázovými akcemi či s tříděním knih. Koordinátorka dobrovolníků Eliška Volfová k tomu dodává: „Možností, kde se zapojit, pomoci a realizovat se, je hodně. Stačí si jen vybrat. V současné době poptáváme pohádkové babičky a dědečky k dětem do mateřinek i dobrovolníky pro doučování dětí.“

Naši činnost jsme díky projektu Posílení kapacity organizace Instand, z.ú. financovaného z Fondů EHP a Norska ještě rozšířili a navázali jsme na z důvodu covidové situace dva roky odkládanou spolupráci s 1. Mateřskou školou Karlovy Vary. S paní ředitelkou Tichou jsme se domluvily a již nyní jsou vytipované školky, kde by rádi přivítali pohádkovou babičku či dědečka. Toto propojování generací, které je oboustranně přínosné a krásné, již úspěšně probíhá v mnoha městech České republiky. Pojďte do toho s námi a rozjeďme tuto činnost i na západě Čech!

Veškeré informace naleznete na  webových stránkách www.instand.cz, na emailu: [email protected] nebo telefonicky na 775 375 864.

Romana Trutnovská, vedoucí Regionálního dobrovolnického centra INSTAND