Běh pro ADRU v Ostravě

Město akce:
Bez města
Typ akce:
Komunitní akce
Akce probíhá:
20. květen – 1. červen 2023 –23:00

Druhý ročník charitativního ADRAběhu s podtitulem „Běžím pro radost“ proběhne v Ostravě už tuto sobotu 20. května. Tentokrát mohou Ostravané podpořit dobrovolníky, kteří rozdávají radost dětem. Jedná se o celorepublikovou akci organizace ADRA a celý výtěžek ze startovného poputuje právě na podporu dobrovolnických aktivit.  V Ostravě se bude v sobotu startovat v 10 hodin od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Martinově. 

Do ADRAběhu se mohou zapojit jak jednotlivci, tak i týmy – rodinné, kamarádské či firemní. Sbírat kilometry mohou lidé virtuálně čili odkudkoli a kdykoli v období od 18. května do 1. června. Ale třešničkou na dortu bude 20. května od 10 hodiny společný živý výběh od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Martinově. Organizátoři připravili tři atraktivní trasy v okolí řeky Opavy v Třebovicích dlouhé 3, 5 a 8 km.

ADRA v Ostravě letos akci pořádá v rámci Dnů fajne rodiny. Chce totiž ukázat, že trávit volný čas aktivně může společně celá rodina napříč generacemi. Ale především, více než rychlost a počet zdolaných kilometrů bude důležitý počet těch, kterým vybrané peníze pomohou.

Zájemci o ADRAběh se mohou registrovat na stránkách www.adrabeh.cz. Cena startovného je 250 Kč, ale dobrovolnické aktivity ADRA v Ostravě může veřejnost podpořit i vyšší částkou.

Část ADRAběhu proběhne virtuálně od 18. května do 1. června, ale lidé se mohou ve 12 městech České republiky těšit i na živé výběhy.