Den otevřených dveří RDC Zlínského kraje

Město akce:
Bez města
Typ akce:
Komunitní akce
Akce probíhá:
6. květen 2021 12:00–20:00

Znovu otevíráme dveře dobrovolnictví, tentokrát v Dobrovolnickém centru Spektra Kroměříž. Těšit se tak můžete na program pro dobrovolnická centra, pro knihovny, ale také pro dobrovolníky a všechny, kdo se o dobrovolnictví zajímají. 

Podrobný program:

10:00 Představení Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje a Dobrovolnického centra Spektrum Kroměříž

10:30 Dobrovolníci v knihovně – výměna zkušeností a dobré praxe – chtěla by Vaše knihovna začít zapojovat dobrovolníky do své činnosti a neví jak? Hledáte tipy těch, kdo už s tím mají zkušenost? Tak pak je tento blok právě pro Vás! Oslovili jsme všechny knihovny Zlínského kraje a některé z nich jsou ochotné se podělit o svou zkušenost z práce s dobrovolníky. Věříme, že dobrovolníci v knihovnách mohou být velkým partnerem a pomocníkem, proto chceme být nápomocni těm, kdo by chtěli začít. Přijďte si poslechnout dobrou praxi a položit otázky, na které hledáte odpovědi. 

13:00 Individuální schůzky - Chcete začít pracovat ve Vaší organizaci s dobrovolníky a nevíte jak na to? Pracujete s dobrovolníky a potřebujete konzultovat některou dobrovolnickou problematiku? Chcete se stát dobrovolníkem nebo se na něco zeptat? Pak jsme tady pro Vás s možností individuální konzultace, stačí se nám ozvat na email a domluvíme si společně vhodný čas. 

16:30 Diskuze dobrovolníků – jste dobrovolnice/dobrovolník a chcete sdílet své zážitky a zkušenosti s dalšími dobrovolníky z celého Zlínského kraje? Chcete si jen tak popovídat, jaké máte zážitky z dobrovolnické činnosti, jaké vymýšlíte aktivity pro seniory či děti? Připojte se 

Krajské setkání dobrovolníků online je tady