Školákům od srdce

Město akce:
Bez města
Typ akce:
Komunitní akce
Akce probíhá:
25. srpen 2023

Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova rozšířila aktivity na pomoc ohroženým dětem o sbírku Školákům od srdce, která pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí. Propagaci a produkci sbírky financuje TV Nova, Diakonie se stará o dobrovolníky a příjemce pomoci.

 

Sbírka proběhne v podobném formátu jako Sbírka potravin ve dnech 2. – 3. 9.  od 9 do 19 hodin ve 100 hypermarketech a supermarketech Tesco zejména v krajských městech. Jejich seznam najdete zde. Pro každý hypermarket hledáme alespoň jednu organizaci, která zaštítí příjem pomůcek i jejich rozdávání potřebným dětem. Dárci v obchodě nakoupí podle seznamu doporučených předmětů, nebo zvolí cokoli ze sortimentu školních pomůcek a za pokladnou věci odevzdají dobrovolníkům. Dobrovolníci budou vybrané školní pomůcky průběžně balit do krabic, které si večer organizace odvezou. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).

 

Obracíme se proto na Vás s prosbou, abyste nám pomohli najít potřebné dobrovolníky (na každou prodejnu Tesco jsou třeba 2 dobrovolníci).

Všechny potřebné informace o sbírce včetně přihlášky pro dobrovolníky najdete v příloze tohoto emailu nebo na https://www.krabiceodbot.cz/skolakum-od-srdce/.

Vyplněnou přihlášku pro dobrovolníky je třeba poslat nejpozději do 25. srpna.

 

Předem moc děkujeme za Vaši pomoc a v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na [email protected]  nebo na telefonu 733 676 207.