Diakonie ČCE – Středisko sociální pomoci v Mostě

Název organizace:
Diakonie ČCE – Středisko sociální pomoci v Mostě
Právní forma:
církevní právnická osoba
IČ:
70863601
Adresa organizace:
Lomená 47/2, 434 01 Most
Oblast dobrovolnické služby:
Pomoc imigrantůmPomoc nezaměstnanýmPomoc osobám drogově závislýmPomoc osobám po výkonu trestu odnětí svobodyPomoc osobám sociálně slabýmPomoc osobám trpícím domácím násilímPomoc osobám zdravotně postiženýmPomoc při péči o děti, mládež a rodiny v jejich volném časePomoc příslušníkům národnostních menšinPomoc seniorům
Povaha dobrovolnické služby:
Dlouhodobá ?Krátkodobá ?Mentoringová ?
Místo výkonu dobrovolnické služby:
Ústecký kraj
Nabytí právní moci akreditace:
4. září 2023
Číslo rozhodnutí o udělení akreditace:
MV-122264-4/OPK-2023
Účinnost akreditace:
4. září 2023 – 4. září 2027

Organizace má akreditovaný projekt „Manažerská akreditace dobrovolnické služby v regionu Ústeckého kraje“.

 

Organizace vyhledává a připravuje vhodné dobrovolníky pro činnost NNO a poskytuje jim profesionální zázemí a podporu v průběhu dobrovolnické činnosti. Organizacím, které mají o činnost dobrovolníků zájem, nabízí pomoc při vytipování vhodného kandidáta a servis související s jeho umístěním v organizaci.

Cílem je nastavení profesionální spolupráce v oblasti přijímající a vysílající organizace.

 

V přijímající organizací budou vykonávat dobrovolnou službu dobrovolníci zejména z řad studentů středních, vyšších a vysokých odborných škol. Dále budou dobrovolníci z řad seniorů.

Přijímající organizace např.: Městská správa sociálních služeb v Mostě (Domov pro seniory Dvořáka, Barvířská, Wolkera), Hospic v Mostě, Dětský domov a Školní jídelna Most, Diakonie Církve bratrské – Most, občanské sdružení Porozumění Litvínov, Aaja, o.s. Osek, Most k naději, občanské sdružení – Most.

 

Dále vysílá dobrovolníky do svých vlastních středisek, zařízení a v rámci svých programů a projektů – azylový dům pro ženy a matky s dětmi v tísni, občanská poradna, terénní sociální práce v ohrožených rodinách.