Cena hejtmana MSK pro dobrovolníka BOSMEPARTYJA

15. září 2021

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák letos poprvé předal ocenění dobrovolníka roku projektu BOSMEPARTYJA, na kterém naše Regionální dobrovolnické centrum spolupracuje společně s MSK. Ocenění získal teprve dvacetiletý Lukáš Guřan, který během náročného koronavirového období, nehledě na nebezpečí možnosti nákazy, docházel do Domova pro seniory Ludmila v Háji ve Slezsku. Byl tak nejen příjemnou společností klientům Domova, ale také velkou oporou personálu. 

Dobrovolníci, kterých se v loňském roce do projektu BOSMEPARTYJA zapojilo 171 dokázali, že ve složitých situacích se dokáží semknout a pomáhat tam, kde to bylo v té době nejdůležitější - tedy zejména v domovech pro seniory, kterým z důvodu nákazy nemoci covid-19 akutně chyběl personál. Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje k tomu řekl: "Koronavirus upozornil na potřebu sounáležitosti a soudržnosti. Proto možná intenzivněji než kdy dřív, cítím potřebu těmto společensky odpovědným firmám, obcím, živnostníkům a dobrovolníkům poděkovat.". 

Krásná cena, vyrobená z dřeva a kovu byla dílem designéra Radka Leskovjana. Lukáš Guřan cenu během slavnostního večera převzal z rukou hejtmana Ivo Vondráka a vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje Dagmar Hoferkové.