Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10 navštívilo přes 800 dětí

18. září 2023

Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10 navštívilo přes 800 dětí

Pod záštitou Rady dětí a mládeže hl. města Prahy se v pátek 2.6.2023 uskutečnil Den dobrovolnictví a volného času v Praze 10. Ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátem hlavního města Prahy a Prahou 10 se konala akce, kde se mohli mladí lidé osobně setkat se zástupci organizací zaměřených na dobrovolnictví a volný čas.

Různorodými aktivitami se pak mohli především děti a mládež dostat pod pokličku jejich činnosti. Nadchnout mladé do smysluplného trávení svého volného času byl ostatně jeden z cílů celé akce.

Na 800 dětí a rodičů, kteří se akce zúčastnili, měli možnost projít stanoviště celkem 16 organizací. Zjistili tak, že je v rámci Prahy 10 celá paleta možností, jak zlepšit své dovednosti v kroužcích, poznat nové kamarády, dobře se bavit nebo třeba pomoci jako dobrovolník.

Návštěvníci byli mimo jiné z řad dětí z okolních škol a školek, které přišli v dopoledních hodinách se svými učiteli a poté znovu odpoledne se svými rodiči. 

Akce také získala záštitu Ing. Alexandry Udženiji, náměstkyně primátora Hlavního města Prahy a Mgr. Pavla Mareše, předsedy Výboru pro rodinnou politiku a sociální oblast ZHMP a zmocněnce pro dobrovolnictví.

 

Je hezké sledovat, že má Praha 10 zájem o oblasti dobrovolnictví a volného času a jsou ochotní do nich investovat čas a úsilí. Ve večerních hodinách navíc zástupci Prahy 10 ocenili ty, kteří ve svém volném čase pomáhají ve svém okolí. 10 občanů z dané městské části získali ocenění Dobrovolník roku.

zdroj: www.rdmp.cz