Den otevřených dveří v Dobrovolnickém centru STOPA

17. června 2021

Den otevřených dveří dobrovolnictví ve Zlínském kraji, Slavnostní zahájení provozu Dobrovolnického centra STOPA v nových prostorách a představení "DOBROPOINTU" Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje - tyto tři příležitosti jsme propojili v jednom dni a byl to krásný den plný setkání, plánů, jednání, děkování a radosti. Děkujeme! 

V úterý 8.6. jsme slavnostně zahájili provoz v nových prostorách Dobrovolnického centra STOPA a zároveň také představili naše centrum jako tzv. „DOBROPOINT“ Regionálního dobrovolnického centra pro Zlínský kraj. Jak říkal pan starosta Ferdinand Kubáník: „to je po našem „dobro pojď?“. Znamená to, že od června je provozní doba RDC úterý 9:00-14:00 kancelář Zlín (Tř. Tomáše Bati 204, Zlín) a čtvrtek 9:00-14:00 kancelář Uherský Brod (Pod Valy 664, Uherský Brod). Během této doby nás mohou navštívit všichni, kteří se o téma dobrovolnictví zajímají, chtějí se stát dobrovolníkem, chtějí zapojit svou firmu v této oblasti nebo naopak potřebují ve své organizaci dobrovolníky. Mottem našeho RDC je propojujeme – informujeme – rozvíjíme.

Dobrovolnické centrum STOPA v nových prostorách kromě provozní doby pro RDC zajišťuje také doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, setkávání dobrovolníků, jejich školení i ostatní administrativní agendu spojenou s vedením dobrovolnického centra. V letních měsících zde také proběhnou naše příměstské tábory a vzhledem k velikosti prostoru máme i další plány na dobrovolnické akce a moc se těšíme, až je budeme moci realizovat. Velmi děkujeme všem zúčastněným, kteří nás přišli podpořit a popřát nám hezké dobro-chvíle. Děkujeme Městu Uherský Brod za možnost využívat tyto prostory, za podporu nejen finanční, ale také tu morální, kdy při každém setkání vnímáme, že dobrovolnictví v našem městě má své místo a jméno a že vedení města ví, jakou oporu ve všech (nejen charitních) dobrovolnících má. Děkuji za účast i našim dobrovolníkům, kteří přišli nahlédnout do svého nového působiště a na ty, co to nestihli, se budu těšit na viděnou při jiné příležitosti.

20210608_160048 20210608_102528 20210608_163307