Dny dobrovolnictví 2024

19. dubna 2024

Poznejte dobrovolnictví na vlastní kůži: Dny dobrovolnictví 2024 jsou tady!

 

ČR, 15. 4. 2024 - Česká republika se chystá na událost, která propojí dvanáct krajů, stovky organizací a lidí ve prospěch společného dobra. Ve dnech 25. - 28. dubna 2024 proběhnou Dny dobrovolnictví. Akce, do které se zapojí na 180 organizací v různých krajích České republiky nabídne lidem více než 300 dobrovolnických akcí.

Dny dobrovolnictví jsou příležitostí, jak mohou lidé nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a případně si jej sami vyzkoušet. Dny dobrovolnictví jsou také příležitostí setkat se s lidmi, kteří dobrovolně věnují svůj čas a energii pro dobro ostatních. Je to inspirativní zážitek, který může měnit nejen životy těm, kterým dobrovolníci pomáhají, ale i samotným dobrovolníkům.

„Dny dobrovolnictví přinášejí širokou škálu aktivit, od čtení pohádek dětem, přes ekologické akce jako je sázení stromků až po sportovní hry v domově pro seniory. Zapojit se můžete jednoduše, stačí navštívit webové stránky www.dnydobrovolnictvi.cz a najít si aktivitu, která Vás bude bavit. Přijít můžete sami, nebo vzít i celou rodinu.“ dodává ke Dnům dobrovolnictví ředitelka Jihomoravského dobrovolnického centra Kateřina Petrášová, která je zároveň nositelkou myšlenky celorepublikových Dnů dobrovolnictví.

Akci organizují Regionální dobrovolnická centra, jejichž posláním je propojovat organizace s dobrovolníky, ale i další neziskové organizace. Po úspěšném loňském ročníku Dny dobrovolnictví rozšířily svou působnost o dalších 6 krajů po celém Česku. Zahájení proběhlo v Plzni, a to odbornou konferencí s názvem „Kde i DOBRO uzdravuje“. Konference pořádalo Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje provozovaného Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z. s. dne 17. dubna 2024 v Plzni.

Veškeré informace o Dnech dobrovolnictví mohou zájemci najít na webových stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz, kde je uveden přehled všech akcí v jednotlivých krajích České republiky.  Takže pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, je ten správný čas to zkusit. Kdy jindy než teď! 

Dny dobrovolnictví proběhnou v těchto krajích: Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj a Zlínský kraj.

 

www.dnydobrovolnictvi.cz