Dny dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhnou tento víkend v ostravské Zoo

15. září 2021

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje (RDC MSK), které provozuje organizace ADRA, pořádá 17. a 18. září Dny dobrovolnictví MSK. Akce, kterou o víkendu uvítá ostravská Zoo je určena široké veřejnosti. Návštěvníci Zoo tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s činností dobrovolníků a dobrovolnických organizací v kraji. RDC MSK představí možnosti dobrovolnictví v různých oblastech našeho života i konkrétní organizace, které s dobrovolníky pracují. 

Dny dobrovolnictví MSK probíhají letos poprvé a hlavním cílem akce je propagovat dobrovolnictví jako přirozenou součást našeho života. „Chceme navázat na obrovskou vlnu solidarity, která se vzedmula v době pandemie. Pokud nám tato doba přinesla něco pozitivního, tak to je určitě zvýšený zájem o dobrovolnictví. Chceme lidi podpořit v tom, aby se stali dobrovolníky. Tato akce dává unikátní příležitost všem, kteří o dobrovolnictví teprve uvažují, ale neví, jak začít a na koho se obrátit. Každý máme nějakou dovednost, kterou můžeme jako dobrovolníci uplatnit. Ať už při pomáhání seniorům, dětem, zdravotně postiženým nebo třeba v ekologii, ve sportu či kultuře nebo například v Zoo.“, říká vedoucí RDC MSK - Dagmar Hoferková.

Na akci se rovněž představí organizace, které s dobrovolníky dlouhodobě pracují a přivítaly by nové. Jedná se například o organizaci S.T.O.P., Slezskou diakonii, Elim Opava, či Fakultní nemocnici v Ostravě. Svůj dobrovolnický program bude prezentovat i Zoo Ostrava.