Dobrovolnický svět

8. června 2023

Několik organizací, neboli platforma dobrovolnictví z jižních Čech, se sešli na Sokolském ostrově při oslavě Majálesu. Majáles (v překladu z latiny „májové, květnové“) jsou české studentské oslavy příchodu máje, oslava krás studentského života. Tradice je doložena už od dob rozmachu univerzit v 15. století, a již tehdy se ustálil zvyk tolerovat studentskou recesi, a to i provokativní. V den školního volna před filipojakubskou nocí (30. dubna) se žáci vydávali pod školními prapory a se svým učitelem do jarní přírody, kde zpěvem oslavovali radost…

Ve čtvrtek 25. 5. se k oslavám Budějovického majálesu s prezentací připojily právě neziskové organizace, které pracují s dobrovolníky. Každá organizace měla svůj program, aktivitu, která zaujala právě cílovou skupinu. ADRA nechala vyzkoušet gerontooblek, dobrovolníci z Temperi nechali dětem vyrobit placku, Seleziánské středisko mládeže nabízelo tábory pro děti, Společnost pro ranou péči měla např. brýle s handicapem, KreBul „kámen, nůžky, papír“, Výcvikové a canisterapeutické středicko Hafík mělo plyšové pejsky, Diecézní charita ČB hovořila s potenciálními dobrovolníky a všechny organizace (nejen ty, co tam byly osobně) měly výstavu „na síti“.

Děkujeme za možnost prezentovat naši činnost a těšíme se na nové dobrovolníky z řad studentů. Chcete se také připojit? Podívejte se na webové stránky rdcjk.cz a zjistěte více!