Evropský dobrovolník

8. června 2021

KreBul, o.p.s. – Dobrovolnické centrum Prachatice, Hodina H z Pelhřimova a další organizace spolupracují v projektu Czech Imprint, podpořeného v rámci Evropského sboru solidarity!

Již několik let spolupracujeme právě s Hodinou H z Pelhřimova v rámci evropského dobrovolnictví, kdy u nás hostíme zahraniční dobrovolníky, kteří přijíždějí poznat novou zemi, zvyky, tradice a zanechávají zde svůj otisk. V minulosti to byli například dobrovolníci z Turecka, Itálie, Portugalska či Španělska.

„Tento měsíc jsme v Prachaticích přivítali dobrovolníka z Itálie, Lorenza, který je zde v rámci Evropské sboru solidarity (dříve evropská dobrovolná služba - EDS). Ten umožňuje mladým lidem zapojit se do dobrovolnických projektů. Cílem je rozvoj solidarity a tolerance mezi mladými lidmi. Mezi zájmy Lorenza patří divadlo, historie, učení se jazykům, filmová tvorba či cestování a naplňuje ho pomoc potřebným (proto pracoval s uprchlíky v jeho zemi). Těšíme se na jeho přínos v naší organizaci a zároveň se budeme snažit mu ukázat kulturní a společenské bohatství Česka“, sdělil Jiří Gabriel Kučera.

Lorenzo má za sebou úvodní plánování a již se začíná pouštět do práce. Připravuje jazykové kurzy pro úplné začátečníky i například pro ty, kteří se chtějí zlepšit v konverzacích, a to jak v italštině, tak angličtině. Podílet se bude také na aktivitách pro seniory a osoby se zdravotním postižením, příměstském táboře (zaměřeném na řemesla), představí nám Itálii, a to v rámci cyklu nazvaném „Má země všemi smysly“. Jsme rádi, že ani „covidové“ prázdniny jej neodradili a přiletěl poznávat Českou republiku, její zvyky a tradice, poznat nové lidi a zanechat zde též svou stopu.

Lorenzo je nyní představen v rámci kampaně Evropský dobrovolník. Ta je kampaní programu Evropského sboru solidarity, který je financován Evropskou unií. Evropský sbor solidarity mladým lidem umožňuje získat cenné zkušenosti a pracovat jako dobrovolník v zemích Evropy i mimo ni. V České republice je program administrován Domem zahraniční spolupráce. Dům zahraniční spolupráce, organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, se stará o programy z oblasti mezinárodního vzdělávání.

Získat nejen dobrý pocit z pomoci druhým, ale také čas a peníze vyzkoušet si v klidu, co ti jde?
A nebo třeba možnost splnit si svůj sen, jako mladí lidé z této kampaně? Tak to zkus také a uvidíš, co bude dál…. Více na evropskydobrovolnik.cz. Navštívit můžete i stránky www.krebul.cz, či rdcjk.cz.