Hrušky pro Hrušky

7. listopadu 2021

V rámci  dobrovolnictví  firem jsme finančně přispěli, do výzvy Hrušky pro Hrušky na nákup stromů hrušní lidem po letním tornádu na Moravě, zaměstnanci úřadu a další dobrovolníci.

V rámci  dobrovolnictví firem a zaměstnanců veřejné správy jsme  finančně přispěli, do výzvy Hrušky pro Hrušky na nákup stromů hrušní lidem po letním tornádu na Moravě, zaměstnanci úřadu a další dobrovolníci, jako byli členové komise sociální a prevence kriminality, či jednotlivci z řad seniorů (Senioři ČR, SeniorPoint) a někteří zastupitelé.

Sešlo se šest a půl tisíce korun, ze kterých bylo nakoupeno 20 stromů hrušní v místním zahradnictví. Hrušně 26. 10. 2021 odvezli místostarosta Miroslav Lorenc, předseda komise Zdeněk Krejsa a koordinátor sbírky do obce Hrušky rodině Oldřicha a Jitky Komendových. Na prachatické čekalo milé setkání, při kávě a pravých moravských koláčích poslouchali o „hrůzném tornádu“, která na Moravě před létem bylo (a po prohlídce obce, stále ještě na mnohých místech je). Prachatická skupinka přivezla Komendovým nejen stromy, ale také zbytek peněz a pozornosti z města. Měli velikou radost a také hned říkali, že si vše nenechají pro sebe, o stromky se rozdělí, a dají vědět, jak se chytly.

Symbolicky první strom hrušně byl na zahradě vysazen. Rodina přišla nejen o zahradu, sad, ale také stodolu, dílnu a měla poničený dům.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se do sbírky na nákup hrušní Hrušek pro Hrušky podíleli.

 

zdroj: prachatice.eu, Hanka RH+ Rabenhauptová