Jak proběhly DNY DOBROVOLNICTVÍ

22. března 2022

První březnový týden se v Karlových Varech nesl v duchu dobrovolnictví. V Krajské knihovně v Karlových Varech  proběhly DNY DOBROVOLNICTVÍ, které uspořádalo Regionální dobrovolnické centrum INSTAND ve spolupráci s krajskou knihovnou. 

První den v dopoledním bloku jsme představili naši dobrovolnickou činnost v Karlovarském kraji veřejnosti. Na tu navazovala přednáška zapsaného spolku BludištěKV s názvem Jak rozdýchat stres a úzkost a Prevence bolesti zad. V odpoledním bloku bylo krásné propojení generací v podobě projektu Senioři tvoří s dětmi, kdy karlovarský spolek Senioři Karlovy Vary připravili pro děti z Lesní školy Skulina výtvarnou dílnu. Ve večerních hodinách byl na programu pan Mgr. Vladimír Paleček se svojí besedou o syndromu vyhoření a následné zakončení dne jógou smíchu, kde se všichni přítomní uvolnili a užili si to. 

Další den bylo dopoledne věnované studentům středních škol v Karlových Varech, kterým jsme přiblížili možnosti dobrovolnictví v Karlovarském kraji. Na naši přednášku navázala škola Můj projekt Mánesova ze Sokolova, která má od letošního školního roku dobrovolnictví součástí studia a tak mohli studenti i paní ředitelka promluvit o dobrovolnictví v praxi. Následně jsme se online spojili s Josefem Novým z DofE a ten pohovořil ke studentům o Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu. Odpolední blok byl věnován firemnímu dobrovolnictví, které přiblížila on-line Hestia – centrum pro dobrovolnictví. Zakončení tohoto dne bylo představení příkladů dobré praxe a to skrze jiná dobrovolnická centra.

Součástí celé akce byla výstava fotografií a také charitativní stánek. Díky slunečným dnům nebyla návštěvnost tak vysoká, jak jsme předpokládali, ale přesto se akce velice vydařila a byla přínosem pro všechny zúčastněné.