Ohlédnutí za adventní akcí #Dobrovolníkem na zkoušku

19. prosince 2022

V listopadu jsme připravili pro všechny, kteří mají chuť a odvahu zkoušet nové věci,  adventní kalendář #dobrovolníkem na zkoušku.

Podstatou myšlenky bylo nabídnout plzeňské (i mimoplzeňské) veřejnosti možnost vyzkoušet si dobrovolnickou práci bez závazku dobrovolnické smlouvy.

Společně s dalšími kolegy z organizací, ve kterých pracují dobrovolníci, jsme vytvořili dobrovolnický adventní kalendář, ze kterého si zájemci mohli vybrat a vyzkoušet, jestli jim dobrovolnictví může něco nového v životě nabídnout – smysl všedního dne, dobrý pocit, novou zkušenost.

Nabídli jsme ty nejkrásnější vánoční ozdoby, které přinesou radost, laskavost a dobrou pohodu těm, kteří dávají i těm, kteří dostávají… a tak by to o vánočních svátcích mělo být… Stačilo jen si vybrat tu svou…

 

S koncem roku 2022 se náš speciální dobrovolnický adventní kalendář téměř naplnil. Proběhl ve znamení „devítek“. 9 dobrovolníků naplnilo přání z 9 ozdobiček a udělalo tak radost mnoha klientům z našich spřátelených organizací Akademie nadání,z.s., Domov se zvláštním režimem „Sněženka“, Ponton z.s., Senior residence Terasy, Motýl, z.ú a samozřejmě nechyběly ani ozdobičky z TOTEM, z.s.

Máme velkou radost z toho, že mezi dobrovolníky na zkoušku a organizacemi byla navázána dlouhodobější spolupráce a tak si opravdu můžeme říct: „ Byl to první ročník a byl skvělý!!!“ Děkujeme organizacím i dobrovolníkům, že do toho šli s námi a těšíme se zase za rok…