První rok spolupráce s ADROU

10. listopadu 2021

V loňském roce 2021 naše SeniorCentrum Havířov navázalo užší spolupráci s dobrovolnickým centrem ADRA Havířov, které se mimo jiných skvělých programů zaměřuje i na pomoc seniorům. Spolupracujeme s milou a sympatickou koordinátorkou ADRA, paní Janou Žoričovou.

Naši dobrovolníci procházejí školením a pohovory, a tak se k nám dostanou opravdu pečlivě vybraní lidé, kteří našim klientům dělají příjemné společníky.

Čas trávený společným povídáním, hrami, předčítáním nebo doprovázení na procházce jsou příjemným zpestřením volného času našich klientů.

Za celý rok spolupráce s ADROU jsme společně prošli různými zajímavými projekty.

Přelom roku 2020 a 2021, bylo velice těžkým obdobím, pro nás všechny, ale zvláště pro řadu sociálních a zdravotnických zařízení, kde se potýkali s nedostatkem personálu. Proto Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Dobrovolnickými centry ADRA spustil projekt s názvem ,,Bo jsme partyja“.

Naše SeniorCentrum Havířov se do tohoto projektu zapojilo. Přišli k nám pomáhat dobrovolníci zcela nezištně a s velkým nasazením. Patří jim za to, ještě jednou velký dík.

Dále jsme společně s ADROU, našimi dobrovolníky a Tescem Havířov nadělili na vánoce našim klientům voňavé dárečky, předávali jsme společně papírové růže, přivítali jsme jako dobrovolníka mladého herce z ostravského divadla Petra Bezruče a s našimi dobrovolníky a klienty jsme slavili MDŽ a Velikonoce.

Je toho spoustu, co naši dobrovolníci dělají pro naše klienty SeniorCentra Havířov.

V tomto roce nám věnovali 321 hodin svého volného času. Je vidět, že naši ADRÁCI mají srdce na pravém místě a věříme, že k nám budou nadále rádi docházet a pomáhat dobré věci.

Děkujeme ADŘE Havířov, paní Janě Žoričové naší koordinátorce za skvělou spolupráci

Dagmar Puščáková

kontaktní osoba SeniorCentrum Havířov