Společnost Kooperativa se stala generálním partnerem Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji

2. února 2022

Říká se, že dobrá přátelství přetrvají desetiletí. Společnost Kooperativa, TOTEM, z.s. a dobrovolnictví oslaví prvních 10 společných let. Proto se Kooperativa stala generálním partnerem Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji, které realizuje TOTEM, z.s. jako Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje v rámci projektu MVČR Rozvoj dobrovolnictví v ČR.

Naše společná cesta začala na jaře v roce 2012, kdy TOTEM, z.s. hledal pomoc a podporu při vybavování nových prostor v Bolevci. Tehdy Kooperativa ústy ředitele plzeňské pobočky Arnošta Bergmanna řekla: „Holky, mně se líbí, co děláte, já bych vám moc rád pomohl.“  Pomoc může mít různé podoby a tak dodnes v TOTEMu můžete sedět na židlích a u stolů, které nám vedle dalšího nábytku a vybavení věnovala pražská pobočka Kooperativy po domluvě s Arnoštem Bergmannem.

Během deseti společných let Kooperativa podpořila množství dobrovolnických a seniorských akcí a firemní dobrovolníci odpracovali spoustu dobrovolnických hodin. V posledních dvou letech jsme také získali finanční dary z předvánočních zaměstnaneckých sbírek Strom pro lepší život od Nadace Kooperativy. Tato firemní nadace nám na jaře 2020 významně dofinancovala výpadky příjmů v době nouzového stavu a v letošním roce nám pomáhá překlenout výpadky ve financování našich mezigeneračních projektů.

Dlouholeté partnerství se ještě prohloubilo po nástupu nové ředitelky  Zuzany Trejdlové, která od konce minulého roku převzala Kooperativu u nás na Plzeňsku.

 „Děkujeme za tu úžasnou společnou cestu a za důvěru, kterou TOTEMu a naší práci dáváte. Velmi si jí vážíme. Jsme hrdí, že se právě Kooperativa stala generálním partnerem Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji.“ říká  Vlasta Faiferlíková, ředitelka TOTEM, z.s.