Spouštíme nový web o dobrovolnictví ve Zlínském kraji!

17. června 2021

Co je to dobrovolnictví? Proč pomáhat? Co za to a kde vůbec by se dobrovolníci ve Zlínském kraji mohli uplatnit? Nejen na tyto otázky nově najdete odpovědi na webu www.dobrovolnictvizk.cz, který právě spouštíme!

Za pár dnů to bude rok, co jsme se stali Regionálním dobrovolnickým centrem Zlínského kraje. Nejdříve jsme si stačili s webovými stránkami naší Charity Uherský Brod, ale postupně se ukázalo, že mnohem přehlednější a uživatelsky příjemnější budou vlastní stránky jen pro nás. A my si teď dovolujeme vám je ukázat, byť na nich ještě stále pracujeme a průběžně budeme i nadále.

Na stránkách najdou informace ti, kteří se v dobrovolnictví teprve rozkoukávají a neví, co od toho očekávat nebo kde začít, ale také ti, kteří již ví, „o čem to je“, ale potřebují si najít novou dobrovolnickou aktivitu. Mohou tak zamířit rovnou do Databáze dobrovolnických příležitostí. Na své si přijdou i organizace pracující s dobrovolníky hledající inspiraci, nápady nebo plánované akce a také ti, kteří s dobrovolníky v organizaci teprve chtějí začít spolupracovat. Máte speciální otázku, na kterou jste nenašli odpověď? Napište nám, odpověď pak bude k dispozici všem v sekci Otázky a odpovědi.

Na webových stránkách také naleznete informace o dobrovolnických akcích a aktivitách napříč Zlínským krajem. V září nás čeká velká akce – Dny dobrovolnictví ve Zlínském kraji. Během této akce se můžete těšit na konferenci, fotografie, příklady dobré praxe, sdílení zkušeností a také na prezentaci organizací během Dne kraje.

Další velkou akcí bude Výstava fotografií z dobrovolnické činnosti v prosinci 2021.

Věříme, že webová stránka www.dobrovolnictvizk.cz bude přehledným a praktickým pomocníkem všem, kdo se chtějí zabývat tématem dobrovolnictví ve Zlínském kraji. Máte-li relevantní informace k umístění na webovou stránku, neváhejte nás kontaktovat