Zahájení činnosti Dobropointu Česká Lípa

3. května 2021

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje rozšířilo začátkem roku 2021 svou činnost do oblasti Českolipska. V únoru zde bylo pro veřejnost otevřeno místo na podporu dobrovolníků, tzv. Dobropoint. Regionální dobrovolnické centrum již 10 měsíců rozvíjí své aktivity v Libereckém regionu a Dobropoint v České Lípě je dalším z kroků, jak dobrovolnictví podpořit a více zpřístupnit.

 

Jak může Dobropoint Česká Lípa pomoci?

Cílem je podpořit rozvoj dobrovolnické činnosti na Českolipsku, vytvořit síť dobrovolnických organizací, vytvořit jednotný systém poptávky a nabídky v oblasti dobrovolnické činnosti a pomoc s přípravou koordinátorů dobrovolníků.

Zájemcům o dobrovolnictví poradíme, jak a kde se mohou zapojit.

Organizacím poskytneme potřebnou podporu propagační formou, formou školení dobrovolníků, zprostředkováním vzdělávacích akcí nebo odborného poradenství v oblasti dobrovolnictví.

O aktuálních nabídkách budeme informovat na webových stránkách i na sociálních sítích (Facebook a Instagram). Cílem Dobropointu je rovněž informovat o aktuální situaci v dobrovolnictví na Českolipsku.

Jsme otevřeni spolupráci jak s neziskovými organizacemi, tak s příspěvkovými organizacemi i obcemi.

 

Kam se obrátit?

Chcete se stát dobrovolníkem a pomáhat na Českolipsku?

Jste organizace, která by ráda využila dobrovolníky podle zákona č. 198/2002 Sb. o dobrovolnické službě?

Chcete být informováni o možnostech školení a vzdělávání v oblasti dobrovolnictví?

Napište e-mail na [email protected] nebo zavolejte koordinátorce Dobropointu Kateřině Hejdové na telefonní číslo 739 451 372. Můžete se také za námi přijít podívat do kanceláře v pobočce organizace ADRA (Čs. armády 1578, Česká Lípa) každý pátek od 9:00 do 11:00 hodin.